Via Pálffy - Malokarpatský výlet - Via Pálffy

Via Pálffy - Malokarpatský výlet

Nahliadnite priamo do duše malokarpatského vinohradníckeho regiónu. Do duše plnej histórie šľachtického rodu Pálffy, regionálnych tradícií miestnych ľudí a s iskrou sviežeho ľahkého vína.

  • Navštívte vinohradnícke mestečko Modra a rodinnú keramikársku dielňu s príbehom ako Pálffyovci pozvali habánov do malokarpatskej oblasti.
  • Spoznajte hrad Červený Kameň, bývalú rezidenciu Pálffyovcov. Doprajte si zážitok z jedného z najkrajších hradov Slovenska s najväčšími vínnymi pivnicami v strednej Európe.
  • Ochutnajte svieže malokarpatské vína v Pezinku v Malokarpatskom múzeu s príbehom o pálffyovskom vinárstve a vinohradníctve alebo v hradnej pivnici v Národnom salóne vín.
  • Odporúcame zastavit sa aj v niektorej zo štýlových reštaurácií a spoznat regionálnu gastronómiu, napríklad vinársku reštauráciu na námestí v centre Modry U Pavúka (www.pavukrestaurant.sk, tel.: +421 33 640 57 08) alebo vinárstvo rokov 2011 a 2012 s rozhladňou Karpatská perla (www.karpatskaperla.sk, tel.: +421 917 926 266) na krásnom mieste v neďalekých Šenkviciach.

Trvanie: približne 6 hodín