Via Pálffy - Prehliadka Bratislavy - Via Pálffy

Via Pálffy - Prehliadka Bratislavy

Vydajte sa na prehliadku pálffyovskej Bratislavy a spoznajte slávnu minulosť korunovačného mesta a aj dynamickú prítomnosť metropoly Slovenska.

  • Navštívte Bratislavský hrad s krásnym výhľadom na mesto.
  • Spoznajte historické centrum prechádzkou okolo štyroch pálffyovských palácov: Renesančný palác palatína Pavla Pálffyho v Podhradí na Zámockej ulici, Pálffyho palác na Panskej ulici, kde sídli aj Galéria mesta Bratislavy, Pálffyho palác na Ventúrskej ulici a Palác Jána Františka Pálffyho na Hviezdoslavovom námestí.
  • Pálffyovská rodová hrobka v Dóme sv. Martina nie je prístupná, navštívte však katedrálu, ktorá dýcha príbehom devätnástich korunovácií.
  • Na záver bratislavskej prehliadky môžete navštíviť hrad Devín, malebnú zrúcaninu prastarého hradu na prekrásnom mieste nad sútokom dvoch riek Dunaja a Moravy.
  • Po prehliadke odporúčame ochutnávku v Národnom salóne vín (www.nsvsr.sk, tel.: +421 2 5910 08 54) a regionálnu gastronómiu v Meštianskom pivovare (www. mestianskypivovar.sk, tel.: +421 944 512 265).
    Alebo si vychutnajte šálku kávy a atmosféru centra v niektorej zo štýlových kaviarní Shtoor home made café (www.shtoor.sk, tel.: +421 948 276 777).

Trvanie: približne 4 hodiny